Olvass többet! határtalanul-magyarul nemzetközi irodalmi vetélkedő

„Aki kinyit… egy könyvet, mindenekelőtt önmagát nyitja ki.” (Csoóri Sándor)

 

Csoóri Sándor sorai a mottója annak az irodalmi vetélkedőnek, amelyet tizenhárom évvel ezelőtt indított útjára a debreceni Ady Gimnázium két tanára, Peternainé Juhász Zsuzsa és Kluka Hajnalka.

Céljuk az, hogy a könnyen érthető irodalomtól a nehezebben feldolgozható szépirodalomig, a bestsellertől a kortárs és klasszikus szépirodalomig irányítsák a tanulók figyelmét, felkeltsék érdeklődésüket a kötelező és ajánlott olvasmányokon túl egyéb kiváló olvasmányok iránt is. Olvasási-szövegértési feladatsorokat állítanak össze, félévenként két művet feldolgozva. Azok a tanulók, akik kitartóan részt vesznek ebben az irodalmi játékban, minőségi olvasmányélményekkel gazdagodnak.

A 2018/2019-es tanév őszi fordulóján az Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola 27 diákja vett részt a versenyen. A kétfordulós versenyen az 5-6. osztályosok Eric Kastner: A repülő osztály című művét dolgozták fel, a 7-12. évfolyamosoknak

Oscar Wilde: A boldog herceg, A csalogány és a rózsa és Németh László: Galilei című művét kellett elolvasniuk.

A közel száz 5-6. osztályos közül iskolánk legjobb eredményt elérő tanulói:

  1. hely Rab Hédi Lizett 6. a
  2. hely Blum Dániel 5. a
  3. hely Szabó Orsolya 5. a
  4. hely Bubori Hajnalka 5. a

A háromszáz 7-12. évfolyamos diák közül tanulóink a következő helyezéseket érték el:

  1. hely Borsos Klaudia 7.b
  2. hely Dudás Edina 7. b
  3. hely Nagy Róbert Levente 7.b

Gratulálunk a versenyzőknek! Jó felkészülést kívánunk a tavaszi fordulóhoz!

Székelyfalvi Gáborné