Az Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskolában idén is megrendezésre került a Fenntarthatósági Témahét április 07-11 között. Programjaink révén egyre több információt adunk tanulóink számára a fenntarthatóság lényegéről. Játékos foglalkozásokon keresztül motiváljuk tanulóinkat bolygónk megóvására.
Fontos, hogy a gyerekek már iskolás korban megismerjék e téma jelentőségét. A globális felmelegedés, a vízhiány, a csökkenő energiakészlet, a klímaváltozás mind-mind a Földünket, a Földi létezést, az élhetőségét fenyegeti. Ahhoz, hogy a jövő nemzedéke számára is élhető legyen a Földünk, elengedhetetlen a tudatos szemlélet- és viselkedésmód változása. A szemléletváltásra a gyerekek a legfogékonyabbak, ezért törekszünk a közvetlen és tágabb környezetük értékeinek, sokszínűségének megismerésére, megőrzésére, gyarapítására az alsó tagozaton is.
A tanulók környezetismeret órán megismerkedtek a környezetvédelem fontosságával és a környezetszennyezés fajtáival, formáival, valamint a megelőzés módjaival. Iskolánk Öko jellegét hangsúlyozva, a szelektív hulladékgyűjtés és a komposztálás – mint természetes folyamat – elméletével és gyakorlatával is egyaránt foglalkoztak. Technika és tervezés tanórán – az újrahasznosítás fontossága miatt- használt iskolatejes poharakból, wc papír gurigákból, tojástartókból és hulladék papírból dekorációs anyagot készítettek.
Napközis foglalkozás keretében a talajban lévő értékek, a talajban lakó élővilág megismerésével, bővebb tudásra tettek szert a talajszennyezés témakörében.
A legkisebbek még rovarhotelt is készítettek. A szükséges alapanyagot, az Alföldfa Kftnek ezúton is köszönjük!